16 Ara 2011

Şampiyonlar Ligi Son 16

Beklenilen kuralar sonunda çekildi. Bu sezon grup maçlarında çok sürprizle karşılaştık. APOEL'in grubunu 1. olarak bitirmesi, son senelerin en büyük sürprizi olmuştu. Fakat, o Apoel nasıl oldu da Lyon'la eşleşti karar sizlerin(!)

Eşleşmelere bakacak olursak, herkesin hem fikir olacağı iki eşleşme var. Napoli - Chelsea ve Milan - Arsenal eşleşmeleri. Son 16 içerisinde en büyük keyif vereceğini düşündüğüm maçlar. Bunun dışında izlenilebilir olarak gördüğüm bir başka karşılaşma ise, Marsilya - İnter. Marsilya'nın Dortmund karşısında geri dönüşü müthişti. İnter'in ise, grup maçlarında ortaya koyduğu vasat performansa rağmen tur atlamış olması bu karşılaşmada gönülleri Marsilya tarafına doğru itiyor.

Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich ve Lyon için turu geçememeleri gibi bir ihtimal düşünemiyorum. 4 takımda çok kolay rakipler kaldı. Son 8 içinde olacağını düşündüğüm diğer takımları da eşleşmeleri vererek göstereyim;

Lyon - Apoel 
Napoli - Chelsea 
Milan - Arsenal 
Basel - Bayern Munich 
Leverkusen - Barcelona 
Cska - Real Madrid 
Zenit - Benfica 
Marsilya - İnter 

İlk karşılaşmalar 14-15 Şubat ve 21-22 Şubat'ta yapılacak. Rövanş karşılaşmaları ise 6-7 Mart ve 13-14 Mart tarihlerinde yapılacak.
Share:

Hiç yorum yok:

© Geri Pas Yok! All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates