7 Şub 2013

Unutulmaz Maçlar #2Tottenham 3-5 Manchester United 

Kağıt üzerinde çok fazla şans tanınmayan Tottenham Hotspur sahasında Manchester United'ı konuk ettiğinde takvimler 29 Eylül 2001'i gösteriyordu. White Hart Lane tribünlerini doldurmuş Kuzey Londra ekibi taraftarları takımından umutluydu. Manchester United ise, ligdeki konumunu korumak hatta liderlik koltuğunu devralmak için sahaya çıkıyordu. Henüz ligin 7. haftası olmasına rağmen Manchester United takımı sezon başında şampiyonluk adayları içinde olduğunu göstermekteydi.

Ziege'yi unuttular... 

Ziege'nin müthiş bir ilk yarı oynadığı sıralarda Tottenham takımı ilk golünü Ziege'nin kullandığı köşe vuruşunda Dean Richards'ın kafa vuruşu sonrasında buluyordu. 1-0 öne geçen ve rakibi karşısında daha iyi oynamaya başlayan Tottenham Hotspur ikinci golü Les Ferdinand'ın ayağından buluyordu. 2-0'lık skor sonrası daha da rahatlayan Tottenham takımı rakip kalede daha etkili olmaya başlıyordu. Manchester United'ın gol aradığı dakikalarda gelişen atakta Poyet'in sağdan yaptığı ortada Ziege arka direkte kafa vuruşuyla tamamlayarak takımının soyunma odasına 3-0 önde gitmesini sağlıyordu.

Ferguson... 

İkinci yarıya Manchester United fırtına gibi başlamıştı. Rakibi karşısında sağdan ve soldan ataklar geliştiren Manchester United takımı rehavete kapılmış Tottenham karşısında ilk golü A.Cole'un kafa vuruşundan buluyordu. Andy Cole ile 46. dakikada skoru 3-1'e getiren Manchester United üzerindeki ölü toprağını atmıştı. 10 dakika kurulan baskı sonrasında 57. dakikada Laurent Blanc ile durumu 3-2'ye getirmişlerdi. Sürekli baskın bir futbol ortaya koyan Manchester United takımı Nistelrooy ile durumu 3-3'e getirme başarısı gösteriyordu. Skor 3-3 olduktan sonra Tottenham takımının yapabileceği bir şey kalmamıştı. Rakip sahaya yığılmış olan Manchester United, önce 76. dakikada Veron'un golüyle 4-3 ardından 87'de Beckham'ın golüyle durumu 5-3'e getiriyordu.

Kuzey Londra'nın Tottenham cephesi 3-0'dan 5-3'e gelen maçı unutmadıkları gibi Arsenal cephesinin dilinden de düşmemişlerdi. O sezon Kuzey Londra'nın Tottenham cephesi Manchester United'e 5-3 ve 4-0'lık skorlarla mağlup olurken; Arsenal cephesi evinde 3-1 deplasmanda 1-0'lık skorlar alarak Manchester United'ı her iki karşılaşmada da mağlup etme başarısı gösteriyordu.
Share:

Hiç yorum yok:

© Geri Pas Yok! All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates