Ana içeriğe atla

Real Madrid Adası

Real Madrid'in Birleşik Arap Emirlikleri'nde yapmayı planladığı yapay ada projesi gerçekten de müthiş. 4.6 milyon metre karelik alanı kapsayan bu büyük projede Ras Al Khaimah Emirliği ile iş birliği yapılacakmış. 1 milyar dolarlık bu projeyi 2015 yılında hizmete sunmak için ellerinden geleni yapacaklarmış. Real Madrid başkanı Perez'in açılışın yapıldığı ilk senede 1 milyon ziyaretçi beklentisi var. Ada'nın içerisinde;
5 yıldızı otel, Real Madrid müzesi, 60 bungalov, havuz, futbol sahası vs gibi özellikler bulunuyor.
Real Madrid'in yıllık 25 milyon euro gelir beklediği bu proje için Perez'in büyük çaba sarf ettiği söyleniyor. Zaten, projenin tanıtımını dün (22 Mart 2012) yaptılar. Abu Dabi'deki futbol okulundan sonra bu proje ile Real Madrid, bu proje ile Arap Yarımadası'nda en büyük pay sahibi olmayı hedefliyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!