Ana içeriğe atla

2011-2012 Fenerbahçe Futbol Takımı Transferleri / Reto Ziegler

Andre Santos'un ayrılmasının ardından sol bek ihtiyacı için alınan isim. Disiplin, hırs, süratli ve isabetli pas yapan bir sol bek alındığı söyleniyor. Henri Bienvenu gibi Ziegler'i de çok fazla izleme fırsatı bulamadım. Tek izlediğim, takımın dün yaptığı antrenman maçıydı. Karşılaşmada kaleye şutları ve sol bekte ki etkisiyle dikkat çekti. Santos gibi bir maç oynayıp, iki maç yatacak birine benzemiyor. Tabi ki Brezilya Milli takım sol bekinin yerini doldurabilir mi? Bilemiyorum. Santos gerçekten de çok farklı bir futbolcuydu.

Ziegler'in çalışkanlığı ve hırsı ile takıma pozitif yönde katkı yapacağını düşünüyorum. Özellikle, sol açık özelliklerinin de fazla olması hücumlarımızda da fayda sağlayacaktır. Zaten, Tottenham macerasında da sol açık oynayan Ziegler daha sonrasında sol bek oynatılmaya başlamış ve bunda da başarılı olmuş bir kanat oyuncusu. Umarım, takımımız için faydalı bir transfer olur. Benim kişisel fikrim, bu sezon sol kanattan rakip kalecilerin çok canını yakacak gibi duruyor. Hoşgeldin Reto.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!