Ana içeriğe atla

2011-2012 Fenerbahçe Futbol Takımı Transferleri / Henri Bienvenu

Young Boys ile oynadığımız karşılaşmada biraz izleme fırsatı bulmuştum. Kuvvetli, süratli bir forvet oyuncusu olduğuna kanaat getirmiştim. Fiziki açıdan da STSL'de rahat edebilecek yetenekte bir futbolcu görüntüsü çizmişti. Fakat, o karşılaşma sonrasında adını bile unutmuştum. Yaşı itibariyle ve Niang'ın ayrılmasının ardından takım için fayda sağlayabilecek diyenler çoğunlukta. Son yaşadıklarımızdan sonra hatta devam eden pis oyunlardan sonra çok fazla da transfer heyecan yaratmıyor.

Bienvenu'yu son olarak Orduspor maçı öncesi yapılan idman maçında izleme fırsatı buldum. Hızı ve kuvveti ile bir şeyler yapmaya çalıştı. Fakat, son vuruşlarda ki eksikliği göze çarptı. Karşılaşmanın ardından yapılan özel idmanda da şut idmanı yaptılar. Burada da kaleye çok fazla isabet sağlayan şut çekebildiğini söyleyemem. 10 şut çektiyse 1'i direğe 2'si de kaleci Mert'e isabet etti. Zamanla bu özelliğini de geliştirebilecek yetenekte bir futbolcu olduğunu görebiliyoruz.

Transfer ücreti ve alacağı ücrete de baktığımızda son senelerde yapılan en karlı ve faydalı transfer olacağını düşünüyorum. Çok para verip, balon çıkacağına az ücret ile deneme yapmak daha mantıklı. Yaşını da düşündüğümüz zaman Fenerbahçemiz için hayırlısı olsun diyoruz. Hoşgeldin Henri...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!