Ana içeriğe atla

"Paralı Açılış Olmaz. Paranız Yoksa Para Verelim"


Fenerbahçe, yeni sezon öncesi Kadıköy'de PSV'yi konuk ederek açılış yapacak. 24 Temmuz'da karşılaşacağımız PSV maçı için bilet fiyatları açıklanmış. 33 TL ve 225 TL arasında değişen fiyatlarla 20 Temmuz'dan itibaren biletler satışa çıkacak. Bilet fiyatları konusunda bir türlü taraftar ile yıldızı barışmayan Fenerbahçe Yönetimi, yine aynı hatalar içerisinde yoluna devam etmekte ısrarcı gözüküyor. Maddi kaybı sürekli, taraftar üzerinden giderme konusunda atılan adımlara bir yenisini daha imza atıyorlar.

Olmalı mı? Yerinde ve kıvamında olursa; evet. Soygunculuk seviyesine getirilmesi can sıkıcı durum. Sürekli "Halkın Takımı" yalanına sığınmalarına da artık bir dur demek lazım. AŞ olmuş bir futbol takımından da bu kadar şey beklemek bizler adına üzüntü verici bir durum. 3-5 liraya mal edilen ürünlerin 50-60 lira seviyelerinden başlayarak satış halinde olması da bu durumun bir başka boyutu. Ne kadar daha sürer? Uzun bir süre... Aslında hep böyle devam etmeyecek. Artarak devam edecektir. Oluşan maddi kaybı " Büyük Fenerbahçe Taraftarı" üzerinden daha rahat bir şekilde atlatmaları mümkün değil.

Fenerium ürünleri, taraftar kart, kombine kart, dergi, Fenercell, bilet fiyatları vb... Bir çok seçenek ile maddi kaybı en aza indirme istekleri normal karşıladığım bir durum. Fakat, dediğim gibi bunu "soygunculuk" durumuna getirmelerini normal karşılamamaktayım. Bir hazırlık maçı bilet fiyatı 33 TL'den satılmamalı. Bu durumu; vergiler, katkı payları vs... gider olarak gösterilip "bize kalan şu kadar" şeklinde gösterebilirler. Bunun çözümünü de daha önce bir çok kişi gibi bende dile getirmiştim. Durum bu şekildeyken; biletlerini kendi bastırabilecek duruma gelmişken daha fazla ne kadar kazançlara ortak çıkartacaklar merak ediyorum.

1994'de Çanakkale ile oynanılan açılış maçındaki gibi bir protesto beklemiyorum. Fakat, bu duruma da bir dur demek gerekiyor. Bu sezon çoğu iç saha maçı büyük bir ihtimal 44 TL'den başlayan fiyatlarla başlayacaktır. Yeri gelecek bu fiyatları; 88-100 TL arasında fiyatlarla başlatacaklar. Ve bunun cevabını "kombine alın" diye dile de getirebilirler. Peki, herkes kombine alabiliyor mu? almalı mı? Neyse... Bana göre, çoğunluğun bu fiyat konusunda endişeleri ve serzenişi bulunuyor. Çözüm bulacaklar mı? bulmak isteyecekler mi? Bunu zamanla göreceğiz.

Not: Başlık, 1994-95 sezonu Çanakkale Dardanelspor ile yapılan sezon açılış maçıdan

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!