Ana içeriğe atla

Barcelona - Real Madrid / Raund 1


Yeni sezonun ilk El Clasico'su bu akşam "Supercupa"'nın ilk ayağında Camp Nou'da oynanacak. Geçen sene şampiyonluğu Real Madrid'e kaptıran Barcelona'da hedef "Supercupa" ile sezona iyi bir başlangıç yapmak. Real Madrid ise, Camp Nou'dan avantajlı dönerek evinde kupayı kaldırmak istiyor.

Daha önce Supercupa finalinde 5 kez karşı karşıya gelen iki ezeli rakipte üstün olan taraf Real Madrid. İki takımın karşı karşıya geldiği finallerde Real Madrid 4 kez kupa sevinci yaşarken, Barcelona sadece 1 kez bu sevinci yaşamış.

Barcelona toplamda kupayı 10 kez müzesine götürürken, Real Madrid sadece 8 kez götürebilmiş. Son 3 yıla bakarsak; Barcelona'nın lige ve tüm kupalara koyduğu ambargoyu görüyoruz. Real Madrid, geçen sene yaşadığı şampiyonlukla bu ambargoya dur demek için küçük bir adım atmış oldu. Supercupa finali ile bu adımı biraz daha ileriye taşımak istiyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!