Ana içeriğe atla

Euro 2012 Play-Off Eşleşmesi / Rakip Hırvatistan

Euro 2012 grup eleme maçları bitti. İyi/kötü bir şekilde play-off maçları oynamaya hak kazandık. Eleme maçlarında ortaya koyduğumuz futbolla bir şeyler yapabilir miyiz? Belki. Fakat, milli takımımız bu değil. En azından bu olmamalıydı. Bir takım sürekli eleştiriliyorsa, bundan bir neden vardır. İyi olduğu zaman iyi olduğunu söylemek kadar kötü olduğu zaman kötü olduğunu söylemek çok doğal. Yalnız, bizim biraz "kötüyü" söyleme anlayışımız farklı. Bu anlayış daha çok "yerden yere vurma" şeklinde olabiliyor.

Şimdi önümüzde şampiyonaya gitmek için sadece iki maç kaldı. Rakibimiz; Hırvatistan. Euro 2008'de penaltılarla elediğimiz Hırvatistan. Hırvatistan karşısında şansımız var mı? %50. Her iki tarafında bana göre eşit şansları var. Hırvatistan Milli Takımı'nın en büyük artısı da ikinci maçı kendi sahasında oynayacak olması. Bunun dışında çok büyük bir artı yönleri yok. Fakat, onlar bize göre daha iyi bir eleme grup performansı gösterdi. Bu durum onlar adına artı bir motivasyon sağlayacaktır. Bir de Euro 2008'in rövanşını almak isteyecekler. Bence rövanşı almak istemeyecekler. Sadece, tek düşünceleri Euro 2012'ye katılmak olacak. Eğer, rövanşı almak için oynayacaklarsa o zaman bizim için çok büyük bir avantaj olur.

Sonuç olarak, ilk başta bahsettiğim konu olan "yerden yere vurma" konusunu geride bırakarak önümüze bakmamız gerekiyor. Telafisi olmayan iki maç oynayacağız. İlk maçı evimizde oynamamız aslında biraz dezavantaj yaratıyor. Eşleşmenin ilk maçını deplasmanda oynuyor olsaydık, çok daha avantajlı olacaktı. Bunlar birer bahane olmamalı. Biz çıkacağız ve özlediğimiz milli takımı sahada izleyeceğiz. Ne Hiddink'e, ne Oğuz Çetin'e, ne de başka bir teknik heyet ekibine güvenim yok. Benim güvenim, "ay-yıldızlı" formayı giyen oyunculara. Onlar, kötü geçen eleme grubu maçlarını bir kenara koyup şampiyonaya katılmayı hak kazanacaklar.

İlk maçlar; 11-12 Kasım
Rövanşlar: 15 Kasım

Diğer eşleşmeler; 
Çek Cumhuriyeti - Karadağ
Bosna-Hersek - Portekiz
Estonya - İrlanda

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!