Ana içeriğe atla

4. Hafta | Akhisar Bld. - Fenerbahçe | 2-0


Uzun zamandır bloğa giriş yapmıyorduk. Tatil ve özel işler sebebiyle epey bir ara vermiştik. Aslına bakılırsa; çok fazla da yazmak için istekli olduğum söylenemez. Akhisar maçıyla birlikte bloğa giriş yapalım. Uzun uzuna bir yazı değil de daha çok sosyal medya üzerinden (twitter) attığım tivit derlemesiyle; bu maçı geride bırakalım önümüzdeki maçlara bakalım. Yoksa çok hatırlanası bir karşılaşmayı geride bırakmadık.

İstatistiksel veriler üzerinden;

- Fenerbahçe'nin Akhisar karşısındaki takım yerleşim mesafesi "60 METRE" "ALTMIŞ METRE" Bu takım nasıl pozisyona girecek ki?

- İlk devrede 57.6 metre olan bu mesafe; ikinci devrede 62.1 metreye kadar çıkmış. Takım geriye düştükçe "genişlemeye" devam ediyor.

- Bunun dışında "savunma mesafesi" evlere şenlik. ilk devrede 40.5 metre olan bu mesafe. İkinci devrede "51.7 METRE"... Toplamda 47.2 metre

- Yahu; defans mesafesi bir tarafa "defans-ortasaha" arasındaki mesafe "17 METRE" olur mu ya?  Buna rağmen; daha iyiye gidiyor açıklaması var.

- Hadi diyelim Diego'dan vazgeçemiyorsun/baskı var vs... Yanına Alper'i koyarak neyi amaçlıyorsun? Defans ve orta alan arasında köprü?

- Ne Alper'in ne de Diego'nun hücum hattı oyuncularına doğrudan verdiği istikrarlı pas bağlantısı yok. Sürekli kanatlara yığılan bir oyun.

- Sürekli "maç başı ücret" konusu dile getirilen Selçuk'u Meireles ve Emre yokluğunda kullan da şu aradaki "en azından" köprü oluşsaydı.

- Akhisar takımı öndeyken; takım yerleşim mesafesi 61.5 METRE. Savunma; 48.9 METRE... Kısaca; tarla da rakibe fırsat ver. At koştursun.

Kısacası; aminanko Dynamo... Söyleyeceklerim bu kadar!..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!