Ana içeriğe atla

26. Hafta | Gaziantepspor - Fenerbahçe | 0-3


Şampiyonluğa giden yolda Gaziantepspor karşısında ortaya konulan futbol ve alınan galibiyet çok önemliydi. Daha zorlu geçmesi beklenilen karşılaşmada Fenerbahçe takım olarak doğruları eksiksiz yaparak; rahat bir sonuç almasını bildi.

Maçın genelinde ortaya konulan futbol şampiyonluk isteğinin üst seviyede olduğunun ispatıydı. Emenike'den Mert'e, Topal'dan Caner'e, Sow'dan Gökhan'a kadar herkes işini en iyi şekilde yaptı. Aradaki puan farkını daha da açmak ve diğer haftalarda sıkıntı yaşanmaması adına iştahlı bir takım vardı. Emenike'nin hep beklediğimiz rakibin içinden geçen (!) koşuları ile Sow'un iştahı takım adına olumlu durumlardı. Gaziantepspor'un da çok fazla tehlike yaratamaması defansif anlamda sıkıntı yaşanılmamasına neden oldu. Rakibin bir kaç tehlikeli şutunda Mert, kendisine güvenenleri haksız çıkartmadı. Üzerine düşenleri eksiksiz yerine getirdi.

Sow'un gol orucunu bozması kendisi adına mutluluk vericiydi. Sürekli istekli ve gol atma arzusu ile ortaya koyduğu mücadele kendisi adına biraz negatif etki yaratsa da attığı şık golle bu stresi de üzerinden atmış oldu. Ligin sonu yaklaşırken; bu stresi üzerinden atmış olması takıma olumlu katkı sağlayacaktır. Bir takım olgusu içerisindeki futbolcularımız için bir sonraki hafta oynanılacak olan Bursaspor maçının önemi daha da artmış oldu. Her alınan galibiyet sonrası ve sona yaklaşırken bir sonraki karşılaşmanın önemi daha da artmış oldu. Takım içindeki dengelere bakacak olursak; bu stresi daha önce yaşamış ve üstesinden gelebilecek bir kadro oluşumu takımın şampiyonluğa yürümesinde pozitif etki sağlayacaktır.

Bir sonraki hafta; Bursaspor ile kendi sahamızda oynayacağız. Ertelenen Trabzonspor maçının da akıbeti büyük bir ihtimal kısa bir süre içerisinde açıklanacaktır. Gelme ihtimali yüksek 3 puan ile en yakın takipçi ile 10 puanlık fark oluşmuş şekilde Bursaspor karşısına çıkacağız. Alınacak bir galibiyet ile derbiye daha rahat bir şekilde gidilecek. Güzel bir dinlenme süreci yaşayacağız. Psikolojik ve fiziksel açıdan sıkıntıları bertaraf edildiği sürece; güzel sona daha net bir şekilde ulaşılacaktır.

Ayrıca, önümüzdeki 4 maçlık süreçte (Bursaspor, Galatasaray (D), Antalya, Beşiktaş (D)) puan kaybı yaşanılmazsa; Beşiktaş ile oynanılacak karşılaşmada bitime 4 hafta kala şampiyonluk garantilenmiş olacak. Takım içinde ve taraftarda bu inanç hakim durumda. Bakalım, 4 maçlık süreç bize neler getirecek.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Jan Vesely | Büyük Mücadele

Maccabi karşısında inanılmaz işler yaptı. Koyduğu yürek ile takımı ateşlemesini bildi. Daha koyulacak çok yürek ve maç var. Sonu güzellikler ile bitmesi temennisiyle.

Fenerbahçe Yeni Sezon Formaları / 2012-2013

2012/2013 Fenerbahçe Formaları  2012/2013 Efsane Çubuklu Forma   2012/2013 Arma Forma 2012/2013 Gölge Kanarya Forma

Lise Dö Sen Benuğa / Umut Sarıkaya

Uykusuz karikatüristlerinden Umut Sarıkaya'nın zamanında çizdiği karikatürü internette siteleri gezinirken rastladım. Görünce eski günlere geri döndüm. Lise zamanlarım aklıma geldi. Hey gidi günler hey!