21 Eki 2013

8. Hafta | Kayseri Erciyes - Fenerbahçe | 1-2

Milli maç arasından sonra sakatların da önemli olduğu bir virajda 3 puan almak sevindirici. Gökhan, Alves, Topal ve Meireles gibi ilk 11 futbolcuların yokluğunda Fenerbahçe adına zor bir karşılaşma oldu. Emre - Baroni - Selçuk üçlüsü ile kurulan orta saha ile işlerin daha da zora girebileceğini tahmin etmek zor değildi. Salih - Alper gibi daha aktif ve takıma katkısı daha fazla olabilecek isimler yerine böyle bir üçlü ile çıkmak orta saha aktifliği açısından işleri zora sokmuştu. Tercih meselelerini bir kenara bırakırsak; kötü futbol - güzel 3 puan diyebileceğimiz bir karşılaşma geçirdik.

Oyunun belli zamanlarında doğru işler yapabilen ve hocanın isteğini yerine getirebilen bir takım vardı sahada. Fakat, bunu çok kısa sürelerde yapabilmeleri işleri değiştirdi. Bu sezon iyi işler çıkaran Caner'in gereksiz rakip ve hakemle dialogları ortamı iyice germeye yetmişti. Zaten sahada H. Özkahya gibi bir hakemin olduğunu düşünürsek; işler bizim için çok daha kötü bir duruma gelebilirdi. Emre - Baroni ikilisinin yapamadıklarını yapmaya çalışan Sow ve Kuyt ikilisinin dışında takım içerisinde iyi oyun sergileyebilen isimler arasına Topuz - Egemen ikilsini de ekleyebilmek mümkün. Selçuk'un belli bir kapasite ve çizgide oynuyor olması ve Webo'nun bal yapmayan arı kıvamındaki çabaları ile 90+5'de bulunan golle ve 4 önemli eksikle gidilen sadece 4 yabancı ile sahaya çıktığımızı düşünürsek; alınan 3 puanı öpüp başımıza koymamız gerekiyor.

Biraz yardımlaşma ve bazı futbolcuların eksikleri giderme çabası Erciyes karşısında galibiyeti getirdi. Eksik futbolcular ve oluşan kadroyu gördükten sonra muhtemel puan kaybına hazırlıklı olduğumdan alınan galibiyet daha da bir anlam kazandı. Volkan'ın yediği golden sonra ve İbricic - Yasin ikilisinin geniş alanlar bulmasından sonra Egemen'in de sakat olabilme ihtimalini düşünmeye başladım. Her zaman geniş ve kaliteli bir kadromuz olduğundan ( yerli futbolcu ) bahsediliyorken; dün akşam neler olabilirdi? tekrar düşünmek lazım. Alves'in yedeği Serdar veya Bekir olmadığını tekrar düşünmek lazım.

Bir engeli daha geride bıraktık. Son dakikaya kadar pes etmeyen ve sürekli galibiyeti kovalayan bir takım olma olgusunun yanında doğru oyunu da sahaya yansıtabilirsek; işler bizim adımıza çok daha anlamlı ve kolay olacağına inanıyorum.
Share:

Hiç yorum yok:

© Geri Pas Yok! All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates