17 Eyl 2013

4. Hafta | Kasımpaşa - Fenerbahçe | 2-3

Sivasspor karşısından ortaya konulan futbol ve alınan galibiyet sonrasında Milli maç arası dönüşü sıkıntılı geçmesini beklediğim Kasımpaşa karşısında alınan galibiyet mutluluk verici. Pes etmeyen bir Fenerbahçe izlediğimiz için de ayrıca mutlu oldum. Bu galibiyetle biraz daha morallenip önümüze daha net bir şekilde bakabileceğimizi düşünmekteyim.

Maça gelecek olursak; ilk yarıda biraz daha tutuk fakat hocanın istediği futbolu biraz olsun yansıtabildik. Yaratıcılık konusunda eksiklerimizin olduğunu düşündüğüm kadroda yaratıcılık konusunda kim bizi öne itebilir o konuda da aklıma bir isim gelmiyor. Bu kadro yapısıyla Volkan efendinin dediği gibi "yediğimizden fazlasını atıyoruz" lafını da elbet yedirebilecek takımlar çıkacaktır. Çünkü gol yollarında bir hayli yaratıcılık sorunu çekmekteyiz. En basit şekilde takım oyunu ve yardımlaşma konusunda daha fazla ilerleme göstermek şart. İlk yarıda yediğimiz iki golün faturasını da bir taraftar olarak Volkan Demirel'e kestim. Son zamanlarda hem fiziklsel hem de mental açıdan dibe vurmuş durumda. Hele yediği ilk golde kılını kıpırdatamayan (cüsse ortada) Volkan Demirel'in biraz olsun dinlendirilip Mert Günok'a şans verilebilir olduğunu düşünüyorum.

İkinci yarıya bakacak olursak; baskı kuran, topu biraz daha iyi oynayan ve ne yapması gerektiği bilincinde olan Fenerbahçeli futbolcular 90+2 de olsa golü bularak rakibinden 3 puanı aldı. Geçen sene ligde şampiyonluk yaşamış takımlara karşı ortaya koyduğu futbol ve galibiyetlerle herkesi şaşırtan Kasımpaşaspor karşısında deplasmanda galip gelmek bana göre önemliydi. Özellikle, Caner ve Holmen'in ortaya koydukları futbol beni ilerisi için daha da umutlanmamı sağladı. Fakat, rakibiyle ve hakemle çok fazla oynayan Caner'in bu durumu en aza indirerek sadece sahada hocasının verdiği görevi yerine getirme isteğinin artış göstermesi durumunda sol kanat sıkıntısı yaşanmayacağını düşünmekteyim.

Sonuca gelecek olursak; 3 gollü 3 puan diyebilirim. Daha iyi duruma gelebilecek miyiz? Umuyorum. Biraz daha ivme kazanabilirsek; neden olmasın. Eldeki malzeme ile daha fazlasını elde edebilmek mümkün gözüküyor. Tabi ki mevcut kadro içerisinde değişikliklerle bu ivme kazanılacaktır. Sow konusunda "formsuz" olduğunu düşünüyorsam; Volkan için de aynısını düşünüyor ve Ersun Yanal'ın bu konuda da tutumunun eşit olmasını bekliyorum.
Share:

Hiç yorum yok:

© Geri Pas Yok! All rights reserved | Theme Designed by Seo Blogger Templates